نقشه سایتصفحه اصلیRSS
  پیوندها
  نظرسنجی
  جستجو
  سایت   وب
  آمار بازدید
امروز: 36
دیروز: 358
هفته جاری: 36
ماه جاری: 394
هفته گذشته: 2472
ماه گذشته: 13388
تعداد کل: 370853
افراد آنلاین: 7
  معرفی شرکت ها
کد مطلب:  21تاریخ انتشار:  4 دی 1393 - 11:38تعداد بازدید:  1272
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 پارس فناوران ماوشان

با توجه به بحث هدفمند سازي يارانه ها و افزايش قيمت انرژي الکتريکي، موضوعات صرفه اقتصادي، افزايش راندمان تجهيزات و همچنين بهره وري مطلوب دستگاهها و استفاده بهينه از انرژي الکتريکي از اهميت ويژه اي برخوردار است. در اين ميان دپارتمان آسيابهاي گلوله اي از بزرگترين مصرف کننده انرژي الکتريکي در صنايع سيمان بوده و کاهش مصرف انرژي درآنها از اهميت ويژه اي برخوردار است. اما در عمل بازدهي آنها حين عمليات عمدتاً پايين است که دلايل اين امر را مي توان در تجمع و چسبيدن ذرات نرم شده و کوتينگ بر روي لاينر و گلوله هاي آسياب دانست. مواد شيميايي مورد استفاده در صنعت سيمان که باعث افزايش ظرفيت خردايش مي شوند، کمک سايش ناميده مي شوند. خردايش ريز در صنايع سيمان و سراميک بخش مهمي از انرژي را به خود اختصاص مي دهد. در صنعت سيمان، در حدود 75 % مصرف انرژي کل براي کاهش ابعاد است که 85 % اين انرژي براي خردايش مصرف مي شود. کلينکر، سنگ آهک و مواد مشابه در صنعت سيمان موادي هستند که نياز به سنگ شکني و خردايش دارند.  امروزه در دنيا سعي مي شود براي بالا بردن راندمان آسياب هاي گلوله اي از ترکيباتي براي بهبود اين شرايط استفاده شود که علاوه بر افزايش راندمان آسياب سيمان تا 30 درصد، باعث بالا بردن کيفيت سيمان نيز شود و تأثير منفي بر کيفيت سيمان نداشته باشد.

جهت بررسي فعاليت کمک سايش هاي مختلف، دو مکانيزم پيشنهاد شده است: مکانيزم اوليه که به نام اثر Rehbinder شناخته شده است، بر اين فرض استوار است که با جذب کمک سايش بر روي مواد داخل آسيا، انرژي آزاد سطحي کاهش مي يابد. با کاهش انرژي آزاد سطحي، کمک سايش ها توسعه ميکروترک هاي موجود در ذرات شکسته شده را بيشتر مي کند به علت برخوردهايي که از تجمع مواد با هم جلوگيري مي کنند. اين مکانيزم مي تواند جلوگيري از کوتينگ روي گلوله ها و لاينر آسيا را نيز توجيه کند.بنا به مکانيزم دوم که توسط Westwood و همکاران پيشنهاد شد، جذب کمک سايش ها سبب حرکت و متلاشي شدن لايه هاي نزديک به سطح مواد مي شود که اين امر منجر به کاهش سختيhardness) ) مواد مي شود.کمک سايش ها موادي تاثير گذار هستند که فرآيند خردايش و سايش را از دو جنبه انرژي ، ظرفيت و کيفيت بهبود مي بخشد. بخشي از انرژي داخلي آسياب صرف تغيير شکل الاستيک و پلاستيک ذرات، از هم پاشيدن توده ها، اصلاح شبکه کريستالي و واکنشهاي مکانيکي و شيميايي و توليد سطح جديد مي شود. بخش ديگر انرژي صرف عواملي همچون اصطکاک بين ذرات و گلوله ها يا لاينرهاي آسياب يا اصطکاک بين خودشان، انرژي صوت، انرژي سنتيکي ذرات و تغيير شکل بارهاي خرد کننده مي شود. بنابراين بخش زيادي از اين انرژي براي مقاصدي همچون اصطکاک، توده اي شدن، تغيير شکل الاستيکي و پلاستيکي و .... به شکل گرما تلف مي شود . انرژي واقعي  تنها کسر کوچکي از کل انرژي داخل آسياب را به خود اختصاص مي دهد.تاثيرات کمک سايش: 1- کاهش مصرف انرژي آنها 2- افزايش ظرفيت آسيابها 3- بهبود کيفيت 4- امکان افزايش مصرف افزودني هاي سيمان (پوزولان و ...) 5- افزايش بلين سيمان  6- بهبود سياليت سيمان و مواد 7- کاهش نسبت آب به سيمان 8- رفع مشکل گرفتگي مسيرهاي انتقال و سيلوها 9- بهبود سايز دانه بندي10- رفع پديده به هم چسبيدن ذرات و اگلومريشن 11- افزايش بازده سپراتور12- کاهش مصرف انرژي ايرليفت

تازه های سایت
دوره آموزشی آشنایی با فرآیند ثبت اختراع و مالکیت فکری
فراخوان انتخاب فناوران و ایده های برتر استان همدان در سال 1394
سومین نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز
ثبت نام در هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی
فراخوان بيست و نهمين دوره جشنواره بين‌المللی خوارزمی
برگزاری دوره آموزشی مصوبه مورخ 1393/2/17 هیأت اجرایی تشکیلات نیروی انسانی مناطق یک، سه و پنج پارک های علم و فناوری
پربازدیدترین مطالب
تجلیل از پژوهشگران و فناوران و مخترعان برتر مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان همدان
نشست مشترک مدیران اجرایی استان و مدیران شرکت های دانش بنیان
انتخاب پارک علم و فناوری استان همدان به عنوان یکی از کارگزاران برتر در ارزیابی شرکت های دانش بنیان
شرایط دریافت معافیت مالیاتی مختص شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان همدان
.:. کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پارک علم و فناوری استان همدان است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است .:. طراحی و تولید: « رایان راد »